A A A K K K
для людей з порушеннями зору

Іваньківський ліцей
Іваньківської сільської ради
Черкаської області

Поради батькам щодо професійного вибору дитини

Дата: 10.11.2024 00:19
Кількість переглядів: 24

Фото без опису

 

       Вибір професії – складний та відповідальний крок в житті кожного підлітка. Рідні відіграють особливу роль під час знайомства дітей зі світом професій. Першим фактором формування особистості є сім’я. В родині формується відношення дитини до праці, основні навички, вміння. Залучаючи дітей до різноманітної роботи, розмовляючи з ними про свою професійну діяльність, батьки знайомлять дітей з різними професіями, дають можливість розширити коло інтересів, спробувати свої сили в різних видах трудової діяльності. Батькам слід пам’ятати, що вони лише допомагають дитині визначитися, а не вирішувати за неї її майбутній професійний вибір.

       Батьки повинні бути прикладом для успішної соціальної інтеграції своїх дітей, яка досягається завдяки професійному навчанню. Якщо ця інтеграція не вдається, батьки несуть за це відповідальність. На професійний вибір у великій мірі впливають сімейні традиції, життєві та трудові досягнення батьків, їхній авторитет та матеріальне забезпечення родини.

       Не всі батьки обізнані з такою наукою як «профорієнтація», тому дуже часто самим дорослим потрібна професійна допомога. До процесу професійної орієнтації потрібно поставитись серйозно, знати, що цей процес складний, суперечливий та досить тривалий.

       Від батьків очікуються певні знання про світ професій та знання щодо надання порад своїм дітям у професійному визначенні.

       Пропонуємо декілька порад для батьків старшокласників.

       1. Інформацію про професійні плани дитини Ви можете отримати тільки в ході відвертої бесіди. При цьому намагайтеся проявляти терпіння, такт і щиру зацікавленість.

       2. Якщо старшокласник не може чітко сформулювати свої плани, треба спробувати зрозуміти, з чим це пов'язано.

       3. Корисно запропонувати дитині попрацювати на осінніх або зимових канікулах, вибравши конкретне заняття.

       4. Якщо Вас засмучує професійний вибір дитини, не забороняйте їй щось категорично. Постарайтеся з'ясувати, на чому заснований її вибір.

       5. Якщо старшокласник тільки мріє, а нічого не робить, треба допомогти йому скласти конкретний план дій щодо професійного вибору.

       6. Допоможіть своїй дитині підготувати «запасний варіант» на випадок невдачі на обраному шляху.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено